Trasa w woj. śląskim

Wypożyczalnia motocykli Śląsk - Trasa w woj. śląskim, motocyklem.pl

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Katowicach, jednego z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i największego miasta pod względem ludności konurbacji górnośląskiej. Katowice zaskakiwały w historii kraju innowacyjnością, to tutaj powstała największa polska katedra – Archikatedra Chrystusa Króla, najbardziej oryginalna pod względem swojego kształtu Hala widowisko – Spodek katowicki czy największy pomnik – Powstańców Śląskich.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Częstochowa, leżąca nad rzeką Wartą, licząca około 223 tysięcy mieszkańców. W zachodniej części miasta wznosi się kompleks zabudowań sakralnych, zwany Jasną Górą. Ponadto Częstochowa wyróżnia się wśród szlaków turystycznych na których możemy spotkać wiele jaskiń, ostańców skalnych czy ogólnie pięknej przyrody.

Gliwice to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Miasto jest ciekawe pod względem historycznym, posiada uroczą starówkę, a leży nad rzeką Kłodnicą. Zabytki na jakie warto zwrócić uwagę to m.in. zamek z warownią, radiostacja przy ulicy Tarnogórskiej czy Katedra Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Kolejnym przystankiem odwiedzanym na trasie naszej motocyklowej wyprawy jest Rybnik, nad rzeką Nacyną i Rudą, przy Zalewie Rybnickim. W latach międzywojennych miasto nazywane było „miastem kwiatów i ogrodów” i do dziś uznawane jest za najbardziej zielone miasto w Polsce.

Z Rybnika przemieszczamy się do Bielska-Białej, leżącego u stóp Beskidu Śląskiego. W mieście tym stare i urocze zakątki przeplatają się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi, co potrafi wywrzeć pozytywne wrażenia wśród zwiedzających turystów.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej są Tychy, zamieszkałe przez około 128 tysięcy mieszkańców. Atrakcje jakimi przywita nas miasto to m.in. Huta Paprocka, Tyskie Muzeum Piwowarstwa czy Kościół Św. Marii Magdaleny.