Trasa w woj. podlaskim

wypożyczalnia motocykli Łomża, Białystok - Motocyklem.pl

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Białymstoku, położonego na Nizinie Północnopodlaskiej, nad rzeką Białą. Jest stolicą województwa podlaskiego i liczy około 297 tysięcy mieszkańców. Miasto znajduje się na obszarze funkcjonującym pod nazwą Zielone Płuca Polski.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Łomża, bardzo urokliwe miasto położone w malowniczej Dolinie Narwi. Atrakcje na które warto zwrócić uwagę to m.in. rynek z klasycystycznym ratuszem i arkadowymi kamieniczkami czy Katedra Św. Michała pochodząca z początku XVI wieku utrzymany w późnogotyckim stylu.

Augustów to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Jednym z ciekawych zabytków jest Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, lecz naturalne piękno tego rejonu znajduje się wokół miasta, a mianowicie w Dolinie Rospudy czy Biebrzański Parku Narodowym.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej są Suwałki, położone nad rzeką Hańczą, wśród lasów i jezior. Miasto dużo poświęca pamięci Marii Konopnickiej, m.in. pomnik, ławeczka czy plac nazwany imieniem i nazwiskiem pisarki. W okolicy odwiedzić możemy również Suwalski Park Krajobrazowy czy Wigierski Park Narodowy.

Powiązane tematy z wypożyczalnia motocykli podlaskie: