Trasa w woj. podkarpackim

wypożyczalnia motocykli Rzeszów - Motocyklem w podkarpackie

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Rzeszowie, stolicy województwa podkarpackiego. Miasto jest centralnym ośrodkiem aglomeracji rzeszowskiej, zamieszkałym przez blisko 200 tysięcy mieszkańców. Charakteryzuje go ciekawa zabudowa Starego Rynku wraz z neogotyckim ratuszem oraz podziemna trasa turystyczna z unikatowym kompleksem piwnic.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Krosno, dawniej stolica województwa krośnieńskiego. Miasto zlokalizowane w Euroregionie Karpackim, do którego prócz Polski należą tereny Słowacji, Ukrainy, Węgier i Rumunii.

Przemyśl to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Miasto charakteryzuje m.in. zespół staromiejski oraz kompleks „Twierdzy Przemyśl”, które zostały niedawno wpisane na listę pomników historii. Posiada kilka muzeów, takich jak np. Muzeum Archidiecezjalne lun Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej jest Stalowa Wola, położona w Kotlinie Sandomierskiej. Przez miasto przepływa rzeka San. Jedną z wielu atrakcji jest Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, które ulokowane jest w pałacu Lubomirskich w dzielnicy Rozwadowie.

Powiązane tematy z wypożyczalnia motocykli podkarpackie: