Trasa w woj. opolskim

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Opolu, czyli stolicy województwa opolskiego i stolicy polskiej piosenki. Miasto słynie z Amfiteatru Tysiąclecia, na którego tle zauważyć możemy Wieżę Piastowską, ale i również najwyższy budynek w mieście jakim jest kościół katedralny Świętego Krzyża.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Kluczbork, który liczy ok 25 tysięcy mieszkańców. Miasto znajduje się na północno-wschodnim krańcu Niziny Śląskiej, na pograniczu z wyżyną Śląską, nad rzeką Stobrawą.

Brzeg to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej.  Miasto położone jest nad Odrą, na skraju Równiny Grodkowskiej. Brzeg liczy ponad 36 tysięcy mieszkańców. Jednym z ważnych obiektów godnych uwagi jest kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, wybudowanego w latach 1734-1739.

Kolejnym przystankiem odwiedzanym na trasie naszej motocyklowej wyprawy jest Nysa, dzięki wspaniałym zabytkom architektury sakralnej miasto zyskało miano „Śląskiego Rzymu” czy „Śląskich Aten”.

Z Nysy przemieszczamy się do Prudnika, leżącego u podnóża Gór Opawskich, na terenie Parku Krajobrazowego. Wieża Zamkowa wybudowana w XIII wieku czy ratusz na rynku, którego początki sięgają średniowiecza to nie jedyne zabytki tego miasta.

Krapkowice to następny punkt naszej wyprawy motocyklowej. Historia miasta sięga XIII wieku, a dziś liczy około 16 tysięcy mieszkańców. Krapkowice posiadają piękny, średniowieczny rynek, który otaczają kamieniczki.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej są Strzelce Opolskie, miasto położone we wschodniej części województwa opolskiego, na Wyżynie Śląskiej. W pobliżu miasta znajduje się Góra Świętej Anny – popularne miejsce pielgrzymkowe.