Trasa w woj. małopolskim

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Krakowie, lezące nad rzeką Wisłą, drugie co do liczby mieszkańców i powierzchni miasto w kraju. Słynie z zamku na Wawelu, Rynku Głównego z kościołem Mariackim i św. Wojciecha oraz Sukiennicami. W południe na rynku możemy usłyszeć hejnał mariacki zagrany na żywo przez hejnalistę.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Wieliczka, znane jest z unikatowej w skali całego świata kopalni soli, którą odwiedza rocznie ponad 1 milion turystów. Miasto liczy około 21 tysięcy mieszkańców.

Zakopane to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Jest to największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr – zimowa stolica Polski. Na jego terenie znajduję się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Kolejnym przystankiem odwiedzonym na trasie naszej motocyklowej wyprawy jest Nowy Sącz. Prócz rynku w mieście możemy zobaczyć ciekawą architekturę dzielnicy Zakamienica, bazylikę kolegiacką św. Małgorzaty lub ruiny Zamku Królewskiego.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej jest Tarnów, leżące przy ujściu Białej do Dunajca. Na placu Katedralny mieści się gotycka bazylika katedralna Narodzenia najświętszej Maryi Panny z 72 metrową wieżą.