Trasa w woj. lubelskim

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Lublinie, stolicy województwa lubelskiego i centralnego ośrodka aglomeracji lubelskiej. Miasto słynie m.in. z neostylowego zamku lubelskiego, średniowiecznej Bramy Krakowskiej czy zachowanego do dzisiaj obozu koncentracyjnego na Majdanku.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Chełm, miasto które wyróżnia się bogatą historią dawnego stylu trzech kultur: polskiej, żydowskiej i ruskiej.

Krasnystaw to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Miasto znajduje się na terenie Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych oraz na fragmencie Grabowiecko-Strzeleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Zamieszkuje go około 20 tysięcy mieszkańców.

Kolejnym miastem odwiedzanym na trasie naszej wyprawy motocyklowej jest Zamość, Miasto jest jednym z większych ośrodków kulturalnych, turystycznych i edukacyjnych województwa lubelskiego, a zwłaszcza Zamojszczyzny. Dzięki zespołowi architektoniczno-urbanistycznemu jego Stare Miasto nazywane jest „perłą renesansu” lub „miastem arkad”.

Z Zamościa przemieszczamy się do Kraśnika, miasta rozciągającego się wzdłuż rzeki Wyżnicy, zamieszkałego przez około 35 tysięcy mieszkańców. Tereny miasta obejmują m.in. zalew kraśnicki czy wzgórze zamkowe z pozostałościami murowanego zamku zbudowanego na przełomie XIV i XV wieku.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej jest Kazimierz Dolny. Było miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego i charakteryzują go zabytkowe kościoły, ruiny zamku z XIV-XV wieku oraz piękna starówka. Atrakcją wyróżniającą to miasto są liczne wąwozy, które występują w jego okolicy.