Trasa w woj. łódzkim

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Łodzi, jest trzecim co do liczby ludności i czwartym co do powierzchni miastem w Polsce. Określane jest mianem „HollyŁódź”, gdyż w drugiej połowie XX wieku zrealizowano tu większość polskich filmów.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Rawa Mazowiecka, położona nad Rawką i jej dopływem Rylką. Legenda głosi, Siemowit III kazał zamknąć za zdradę swoją drugą żonę w zamkowej wieży, a jej duch podobno straszy do dziś. Ruiny zamku możemy podziwiać do dziś.

Tomaszów Mazowiecki to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Czwarte pod względem ludności miasto w województwie łódzkim. Podziwiać w nim możemy m.in. Plac Tadeusza Kościuszki.

Kolejnym przystankiem odwiedzanym na trasie naszej motocyklowej wyprawy jest Piotrków Trybunalski. Położony jest w południowo-wschodniej części województwa łódzkiego na Równinie Piotrkowskiej na rzeką Strawą.

Z Piotrkowa przemieszczamy się do Bełchatowa, położonego na Wzniesieniach Południowomazowieckich nad rzeką Rakówką. Miasto liczy około 58 tysięcy mieszkańców i jest piąte pod względem ludności w województwie łódzkim. Jego główną atrakcją jest największe w Polsce zagłębie paliwowo-energetyczne z widokiem na rozległą kopalnię węgla brunatnego.

Uniejów to następny punkt naszej wyprawy motocyklowej. Miasto położone jest nad Wartą i posiada piękny rynek wraz z neobarokową więżą kościelną z 1901 roku. Uniejów jak i cała gmina ma charakter turystyczny, a słynie z Term Uniejów z gorącymi solankami.

Kolejnym przystankiem trasy motocyklowej jest Łęczyca. Małe miasto zamieszkałe przez około 15 tysięcy mieszkańców nad rzeką Bzurą. Na terenie Łęczycy możemy zwiedzić Zamek Królewski, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ziemi Łęczyckiej.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej jest Łowicz, słynącego z barwnych strojów łowickich i wyrobów mleczarskich. Zamieszkały dziś przez około 28 tysięcy mieszkańców.