Trasa w woj. zachodniopomorskim

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Szczecinie, stolicy i największego miasta województwa zachodniopomorskiego. Położone jest na Pobrzeżu Szczecińskim, nad Odrą i jeziorem Dąbie. Szczecin został głównym ośrodkiem gospodarczym regionu, dzięki znajdującemu się tu portowi morskiemu i nadgranicznego położenia.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Koszalin, leżący nad rzeką Dzierżęcinką i nad jeziorami Jamno oraz Lubiatowo Północne. Miasto jest kulturalną stolicą regionu z wieloma teatrami, kinami, muzeami i filharmonią. Warte uwagi podczas zwiedzania są mury obronne z XIV wieku, Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny lub Park Książąt Pomorskich.

Kolejnym przystankiem odwiedzanym na trasie naszej motocyklowej wyprawy jest Kołobrzeg, który jest największym uzdrowiskiem na polskim wybrzeżu, przy ujściu rzeki Parsęty do Bałtyku. Miasto jest morskim portem handlowym, rybackim, pasażerskim i wojennym.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej są Międzyzdroje, bardzo popularny kurort nadbałtycki, ze 150-letnią tradycją. Usytuowany w bliskim sąsiedztwie z Wolińskim Parkiem Narodowym. Miasto posiada status uzdrowiska ze względu na swój mikroklimat, solanki czy borowiny. Głównymi atrakcjami Międzyzdrojów jest Aleja Gwiazd - która swoją historię zaczyna w 1996 roku, molo wraz z przystanią czy gabinet figur woskowych przy ulicy Bohaterów Warszawy.