Trasa w woj. wielkopolskim

wypożyczalnia motocykli Kalisz i Piła, Motocyklem po Polsce

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Poznaniu, stolicy województwa wielkopolskiego, położonej na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Miasto słynie z rogali świętomarcińskich oraz pięknego rynku, pośrodku którego dominuje kolos ratusza – wspaniała renesansowa budowla.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Leszno, pierwsza wzmianka na temat miasta pojawiła się w źródłach z 1393 roku. Atrakcje jakie spotkamy w okolicach to m.in. parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, zabytki sakralne i świeckie.

Kalisz to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Miasto usytuowany jest nad rzeką Prosną i liczy około 101 tysięcy mieszkańców. Stanowi ważny ośrodek kulturalny tego regionu, znajdują się w nim teatry, filharmonia, muzea i organizowane jest tam wiele festiwali. Historia datuje powstanie miasta przed II wiekiem naszej ery, biorąc pod uwagę dzieło geograficzne Ptolemeusza, w którym wymienia nazwę „Calisia”.

Kolejnym przystankiem odwiedzanym na trasie naszej motocyklowej wyprawy jest Gniezno, czyli pierwsza stolicy Polski w dziejach historii naszego kraju. Miasto Św. Wojciecha, gdzie co krok widoczna jest historia naszego państwa i to ta najdawniejsza, dlatego Gniezno to ośrodek wspaniałych zabytków.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej jest Piła, licząca około 74 tysięcy mieszkańców. Na terenie miasta możemy zobaczyć wiele zabytków takich jak np. modernistyczny kościół św. Antoniego, neobarokowy kościół św. Rodziny czy neogotyckie kościoły poewangelickie.

Powiązane tematy z wypożyczalnia motocykli wielkopolskie: