Trasa w woj. warmińsko-mazurskim

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Olsztynie, stolicy województwa wamińsko-mazurskiego. W centralnej części miasta zobaczymy liczne zabytki architektoniczne, świadczące o bogatej historii Olsztyna, założonego około 1353 roku. Zamek kapituły, leżący na Szlaku Zamków Gotyckich czy Wysoka Brama to główne zabytki tego miasta.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Mrągowo, popularny ośrodek turystyczny i wypoczynkowy na Mazurach. Miasto słynie z dorocznego Pikniku Country organizowanego od 1982 roku. Amfiteatr nad jeziorem Czos to obiekt znany w całej Polsce, w którym odbywa się wiele imprez artystycznych w sezonie letnim.

Mikołajki to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Miasto liczy około 4 tysięcy mieszkańców, lecz w sezonie letnim liczba turystów potrafi powiększyć ten wynik znacząco. Mikołajki przyciągają wielu amatorów żeglarstwa, ponieważ na miejscu znajduje się wiele wypożyczalni różnorodnego sprzętu wodnego.

Kolejnym przystankiem odwiedzanym na trasie naszej motocyklowej wyprawy jest Ełk, czyli największy ośrodek na Mazurach. Miasto z niemal wszystkich stron otaczają jeziora – Ełckie, Sunowo i Selmęt Wielki. Atrakcje jakie możemy zobaczyć w Ełku to m.in. gotycki zamek krzyżacki, Katedra Św. Wojciecha czy wieża ciśnień przy ul. 11 Listopada, ponad to miasto leży w centrum Zielonych Płuc Polski.

Z Ełku przemieszczamy się do Giżycka, które jest jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Miasto zlokalizowane jest pomiędzy przepięknymi jeziorami Mamry i Niegocin. Główną atrakcją Giżycka jest przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej – Twierdza Boyen.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej są Bartoszyce, miasto o wielowiekowej historii i tradycji, łączącej w sobie kulturę polską, niemiecką oraz wschodnią. Liczy około 23 tysięcy mieszkańców i leży na Nizinie Sępopolskiej w dolnym biegu rzeki Łyny.