Trasa w woj. pomorskim

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Gdańsku, mieście tworzącym wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto. Gdańsk położony jest nad Zatoką Gdańską i liczy około 465 tysięcy mieszkańców. Jednymi z licznych atrakcji w Gdańsku jest żuraw przy ulicy szerokiej, Bazylika Mariacka, Katedra Oliwska czy latarnia morska.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Malbork, malowniczo ulokowany nad rzeką Nogat. Swoją sławę zawdzięcza potężnej twierdzy, nie mającej równych sobie w Polsce, wybudowanej przez krzyżaków w kilku etapach od 1280 roku do połowy XV wieku.

Słupsk to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Miasto powstało około X wieku, a prawa miejskie otrzymało po raz pierwszy w 1265 roku. Najciekawszymi atrakcjami Słupska są zabytki gotyku ceglanego, m.in. Kościół Najświętszej Marii Panny z krzywą wieżą, kościół św. Jacka czy budynek Biblioteki Miejskiej.

Kolejnym przystankiem odwiedzanym na trasie naszej motocyklowej wyprawy jest Gdynia, miasto portowe, które swój rozwój rozpoczęło po I wojnie światowej. Dziś przyciąga turystów z całego świata i stanowi ważny ośrodek przemysłowy i handlowy.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej jest Sopot, który liczy około 36 tysięcy mieszkańców, lecz w sezonie ta liczba wzrasta przez pobyt wielu turystów w tej malowniczej miejscowości. Atrakcje, które na pewno warto zobaczyć to Monciak, czyli główny deptak ul. Bohaterów Monte Cassino, sopockie molo, które jest najdłuższe w Polsce i Europie czy Opera Leśna.