Trasa w woj. mazowieckim

wypożyczalnia motocykli mazowieckie, Płock, Radom

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Warszawie, stolicy Polski i województwa mazowieckiego, położonego nad Wisłą. Zwiedzając nie można pominąć Placu Zamkowego wraz z Zamkiem Królewskim, Rynku Starego Miasta, Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, Pałacu Na Wyspie w Łazienkach Warszawskich, Pałacu w Wilanowie czy Teatru Wielkiego.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Nowy Dwór Mazowiecki, ośrodek przemysłowy i usługowy, także dla terenów letniskowych. Miasto położone jest na tarasie nadzalewowym pomiędzy Wisłą, Narwią i Wkrą. Zabytkami na jakie warto zwrócić uwagę są m.in. Kościół św. Michała Archanioła, dawny ratusz i magistrat, Twierdza Modlin czy ruiny spichlerza przy samej Wiśle.

Płock to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Historyczna stolica Mazowsza oraz stolica Polski w latach 1079-1138. Słynie z ogromnego zakładu przemysłu petrochemicznego, a mianowicie z rafinerii ropy naftowej. Na swoją uwagę zasługuje m.in. Wzgórze Tumskie wraz ze starówką, zamek Książąt Mazowieckich, Świątynia Miłosierdzia i Miłości czy bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Kolejnym przystankiem odwiedzanym na trasie naszej motocyklowej wyprawy jest Sierpc, położony nad rzeką Sierpienicą przy jej ujściu do Skrwy. Miasto liczy około 18 tysięcy mieszkańców, a na szczególną uwagę zasługują gotyckie zespołu kościelne i klasztorne.

Z Sierpca przemieszczamy się do Mławy, miasta leżącego na Północnym Mazowszu, w pobliżu rzeki Mławki, na granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Mława jest jednym z najstarszych miast historycznej krainy Mazowsza. Piękne kamienice secesyjnej to nie jedyne zabytkowe atrakcje jakie możemy zobaczyć w tym mieście. Podczas II wojny światowej odbyła się w okolicach miasta jedna z pierwszych bitew, a teren jest otwarty dla zwiedzających.

Ciechanów to następny punkt naszej wyprawy motocyklowej. Miasto położone jest nad rzeką Ładynią, około 100 kilometrów na północ od Warszawy. Dla zwiedzających ciekawym miejscem może być zamek w Ciechanowie – zbudowanych na przełomie XIV i XV wieku przez ksiecia mazowieckiego Janusza I Starszego czy kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny – dawny kościół farny, późnogotycki, z początku XVI wieku.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej jest Pułtusk, położony na skraju Puszczy Białej nad Narwią, w mezoregionie Doliny Dolnej Narwi. Miasto słynie z najdłuższego rynku nie tylko w Polsce, ale i Europie – 400 metrów długości. Na jego środku stoi efektowny ratusz, zaś na jego początku i końcu, Dom Polonii i Bazylika Mniejsza.

Powiązane tematy z wypożyczalnia motocykli mazowieckie: