Trasa w woj. lubuskim

wypożyczalnia motocykli Zielona Góra - Motocyklem woj. lubuskie

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Zielonej Górze, największego miasta w województwie lubuskim, zamieszkałego przez około 140 tysięcy mieszkańców. Miasto położone jest na zboczu doliny rzeki Odry w miejscu, gdzie przecina ona pasmo wzgórz Wału Zielonogórskiego.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Świebodzin, dawny gród słowiański, mający swoją pierwszą wzmiankę w dokumencie z 1319 roku. Główną atrakcją miasta jest Figura Chrystusa Króla, która w latach 2010-2011 była najwyższym posągiem Chrystusa na świecie.

Międzyrzecz to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Miasto położone na Pojezierzu Lubuskim, pomiędzy rzekami Odrą i Paklicą. Międzyrzecz to jedno z najstarszych ośrodków na terenie Polski, które może pochwalić się ponad 1000-letnim rodowodem.

Kolejnym przystankiem odwiedzonym na trasie naszej motocyklowej wyprawy jest Gorzów Wielkopolski. Położony jest nad Wartą, a zamieszkuje go około 125 tysięcy mieszkańców. Miasto ulokowane jest na siedmiu wzgórzach i charakteryzuje się historycznymi układami urbanistycznymi Nowego Miasta oraz dawnego osiedla robotniczego Zamoście.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej jest Kostrzyn nad Odrą. W skutek wal w 1945 roku zniszczone zostało blisko 100% budownictwa, a Kostrzyńska Starówka stanowi obecnie zarośnięte pole z pozostałościami ruin dawnej zabudowy.

Powiązane tematy z wypożyczalnia motocykli lubuskie: