Trasa w woj. kujawsko-pomorskim

wypożyczalnia motocykli kujawsko pomorskie, Toruń, Bydgoszcz - Motocyklem

Naszą wyprawę motocyklową rozpoczynamy w Bydgoszczy, gdzie znajduje się siedziba wojewody. Jest dużym ośrodkiem logistyki, przemysłu i handlu oraz węzłem kolejowym, drogowym i żeglugi śródlądowej.

Następnym punktem naszej trasy motocyklowej jest Świecie, jedno z najstarszych miast polskich, które swoją pierwszą wzmiankę miało w 1198 roku, kiedy było stolicą samodzielnego księstwa pomorskiego.

Grudziąc to trzeci punkt naszej wycieczki motocyklowej. Miasto liczy ponad 95 tysięcy mieszkańców i leży na 835 km biegu Wisły.

Kolejnym miastem odwiedzonym na trasie naszej wyprawy motocyklowej jest Toruń. Siedziba sejmiku, zarządu i marszałka województwa. Miasto jest dużym ośrodkiem gospodarczo-handlowym oraz ważnym węzłem drogowym i kolejowym. Toruń słynie ze swoich wyrobów piekarskich jakimi są Toruńskie Pierniczki, wyrabiane przez piekarzy od około 700 lat.

Z Torunia przemieszczamy się do Włocławka, miasta leżącego nad Wisłą, przy ujściu Zgłowiączki. Populacja miasta liczy ponad 111 tysięcy mieszkańców, a pierwszy raz Władysławia (bo taką nazwę nosił niegdyś Włocławek) pojawia się w kronice Galla Anonima w latach 1112-1116.

Ostatnim punktem naszej podróży motocyklowej jest Inowrocław. Miasto uznawane jest za stolicę Kujaw Zachodnich i posiada bogate złoża soli kamiennej, które wydobywane są tutaj od czasów starożytnych, co skutkowało określeniem Inowrocławia „miastem na soli”.

Powiązane tematy z wypożyczalnia motocykli kujawsko pomorskie: